Pirmiausia reikėtų suprasti, jog tai nėra konkreti įmonė ar pastatas, kadangi tokių centrų gali būti ne vienas. Netgi ir mūsų šalyje galima rinktis iš kelių jų variantų. Tačiau pagrindinė visų jų savybė yra turimas tier 3 sertifikatas. Jis užtikrina, kad tokiame centre įrengti serveriai pasižymi ypatingu patikimumu. Kadangi sertifikatui gauti yra atliekami pakankamai sudėtingi ir ilgi testai, kurie parodo serverių pajėgumą. Aišku, jau iš anksto jie yra įrenginėjami siekiant tokio standarto. Todėl ir visi darbai bei techniniai parametrai pasirenkami pagal atitinkamas gaires. O gavus šį sertifikatą užtikrinama, kad per metus serveris bus pasiekiamas daugiau nei 99,9 procentus viso laiko. Ir tai tikrai aukštas rodiklis, kuris tenkina praktiškai visas įmones bei verslus. Ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje, kadangi tokio pasiekiamumo pilnai užtenka sėkmingai vykdyti savo veiklą ir išvengti bet kokių galimų trikdžių. Būtent todėl šis standartas yra vienas iš labiausiai siektinų, nepaisant to, kad gali būti ir dar aukštesnis pasiekiamumo lygis. Tačiau jam reikia žymiai daugiau investicijų, o realaus skirtumo praktiškai nėra. Bent jau galutiniams vartotojams.

Duomenų centras, kokie duomenys ten kaupiami?

Dažniausiai tokio centrai nėra specializuoti ir ten savo informaciją gali saugoti daugybė skirtingų įmonių. Ir tuomet tik nuo jų veiklos specifikos priklausys, kokie duomenys bus kaupiami. Aišku, svarbiausia bei jautriausia informacija bus Tier III duomenų centrų, kadangi jie pasižymi išskirtinėmis savybėmis. Kurios užtikrina ne tik maksimalų informacijos saugumą, bet ir galimybę visuomet turėti prie jos prieigą. Net jeigu ir iškiltų kažkokios nenumatytos problemos. Kadangi šiuose sertifikuotuose centruose yra įdiegtos atitinkamos apsaugos priemonės. Kurios suveikia ir užtikrina priėjimą prie duomenų praktiškai bet kokiomis sąlygomis. Be to, praktiškai visa informacija yra dubliuojama ir tam naudojami netgi atskiri serveriai, kad prarasti bet kokius duomenis rizika būtų minimali. Taigi, tokiose vietose kaupiami pakankamai svarbūs ir verslo procesams vykti reikalingi duomenys. Nors kartais gali būti saugoma ir kita pakankamai svarbi informacija.

Tier III ir jo skirtumai nuo kitų standartų

Nors atitinkamą sertifikatą gauti yra pakankamai sudėtinga ir tam reikia nemažai investicijų, tačiau būtent jis šiandien yra daugumos siekiamybė. Ir toks tier 3 duomenų centras gali drąsiai teigti, jog suteiks nenutrūkstamą prieigą prie serveriuose saugomų duomenų. Tačiau galimi ir kiti standartai, kurie klasifikuojama bei suteikiami to pačio vertintojo. Aukščiausias yra tier 4, tačiau jis nėra labai dažnas, kadangi ir gauti tokį sertifikatą yra labai sudėtingą. Be to, jis nesuteikia labai daug akivaizdžių privalumų, negu žemesnis analogas. Todėl nemaža dalis įmonių nesiryžta investuoti ir siekti maksimalaus rezultato. Tačiau yra dar du žemesni įvertinimai, negu trečiasis standartas. Aišku, visų jų serverių pasiekiamumas bus didesnis, negu 99 procentai laiko ir skirtumas gali būti tik dešimtosios ar net šimtosios dalys. Tačiau kai kuriais atvejais netgi tai gali turėti įtakos. Be to, visais atvejais reikia gana nemažai investicijų, todėl duomenų centrai orientuojasi į aukštesnius standartus.

https://www.balt.net/duomenu-centro-ploto-nuoma