Būtent jų dėka yra išnaudojamas paskutinis namo aukštas netgi senesnės statybos namuose bei daugiabučiuose, kur anksčiau jis atlikdavo palėpės funkciją. Ir visai natūralu, kad kažkam gyventi tamsioje patalpoje būtų gana sudėtinga. Tačiau šiomis dienomis dienos šviesos trūkumą tokiose vietose pilnai kompensuoja stoglangis, kuris atstoja langą, tik yra įrengtas ne sienoje, bet jau stogo konstrukcijoje. Taigi, tai yra tikrai revoliucingas sprendimas, kuris iš esmės pakeitė ne tik statybų principą, tačiau ir interjerą. Kadangi dabar planuojant antrą aukšta neretai šiam variantui skiriama ne ką mažiau dėmesio, negu kad langams. Ir jie ne tik atlieka tiesioginę bei pagrindinę savo funkciją, tačiau būstui gali suteikti ir unikalumo. Tad kartais sąmoningai pasirenkamas toks variantas. Kadangi jis ne tik garantuoja šviesą, tačiau ir vizualiai išplečia patalpos erdvę. Todėl net pakankamai nedidelis kambarys gali atrodyti gerokai erdvesnis bei didesnis. Tuo taip pat dažnai naudojamasi kuriant interjerą ir siekiant jį padaryti ne tik patogų, bet ir priimtiną vizualiai ieškant optimaliausių sprendimų.

Kuo ypatingi stoglangiai kupoliniai?

Jau pats pavadinimas gali nemažai išduoti apie šį gaminį ir jo ypatybes. Ir tikriausiai daugeliui nebus sudėtinga įsivaizduoti kaip atrodo kupolas. Būtent jo principus pagamintas yra ir šis įrenginys. Aišku, tai nėra pilnas kupolas, tačiau jis turi iškilimą į viršų. Ir tai nėra vien tik vizualinis sprendimas. Kadangi tokioje vietoje automatiškai nesikaups vanduo bei sniegas. Nes jie paprasčiausiai nutekės nuo iškilo paviršiaus. Neretai tai būna stoglangiai plastikiniai, kadangi tokiu būdu lengviau sukurti gana unikalią formą. Ir nors nuosavuose namuose retai kur pamatysime tokį sprendimą, tačiau tai nereiškia, kad jis nėra dažnas. Kadangi tokie gaminiai dažniausiai montuojami ten, kur yra lygus stogas. Todėl natūralu, kad iš išorės retai kada pavyks pamatyti, kas ant jo yra. Tad ir šie sprendimai lieka nepastebėti, tačiau viduje dėka jų galima turėti pakankamai nemažai šviesos.

Kiek kainuoja stoglangiai?

Vertinant kainą ir norint sužinoti galutinę sumą labai svarbu suprasti, jog ji susidės ne tik iš pačio gaminio kainos. Kadangi papildomai reikės ir montavimo bei izoliacinių medžiagų. Taip pat labai tikėtina, jog tikrai ne visi imsis šio darbo savarankiškai, tad ir už šią paslaugą reikės susimokėti. Ir dėl visų šių priežasčių kiekvienu atveju galutinė suma bus vis kitokia, kadangi ji labai daug priklauso ir nuo konkretaus gaminio pasirinkimo. Pavyzdžiui, atsidarantys stoglangiai kaina praktiškai visuomet turės didesnę, negu tie, kurie šios funkcijos neturi. Tačiau praktiškai kiekvienu atveju prieš įsirengimą žinosite tikslią išlaidų sumą, kadangi ir patys pardavėjai neretai dar prieš užsakymą pateikia visą sąmatą. Ir tai tikrai nebus žymiai brangesnis sprendimas, negu įsirengti paprastą langą. Todėl dažnu atveju viskas su medžiagomis bei darbais atsieis iki kelių šimtų Eurų. Kas tikrai neturėtų atrodyti labai didelė suma, kadangi toks gaminys tarnaus ne vienerius metus. Todėl galima sakyti, kad tai yra savotiška investicija, kuri neišvengiama kaip ir daugybė kitų įsirenginėjant norimą būstų.