Pasirodymą „Baja Poland“ lenktynėse ankščiau laiko baigė abu lietuviški ekipažai

Pasirodymą „Baja Poland“ lenktynėse  ankščiau laiko baigė abu lietuviški ekipažai

Šeštadienį (08.29) ryte pasirodymą aštuntajame Pasaulio ralio maratono taurės etape baigė Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas. Antrajame „Baja Poland“ greičio ruože jį sustabdė transmisijos gedimas. Nepraėjus nė trims valandoms, trečiajame lenktynių etape, panašus likimas ištiko Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio duetą. Ankščiau laiko baigti lenktynes „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandą privertė nuo pat lenktynių pradžios kamavusios automobilio transmisijos bėdos.

„Šeštadienį turėjome du ilguosius greičio ruožus po 144 kilometrus. Tądien buvo ilgiausia lenktynių distancija. Likus dvidešimt penkiems  kilometrams iki paskutinio dienos greičio ruožo pabaigos pajutau, kad nebeveikia priekinis reduktorius. Nusprendėme važiuoti iki finišo. Automobilis tapo sunkiai valdomas, bet tikėjau, kad atvykus iki serviso galėsime gedimą pašalinti. Tačiau iki finišo likus trims kilometrams galiniu ratu kabinau pušaitę bei pažeidžiau galinį Toyota Hilux reduktorių. Netekus abiejų varančių ašių „Baja Poland“ mums baigėsi. Suprantama, niekad neplanuoji tokio finalo, tačiau automobilių sporte visada yra tikimybė tokiai pabaigai,“- sakė daugiausiai kilometrų lenktynėse įveikiantis lietuvių pilotas B. Vanagas.

Priminsime, jog lenktynių Lenkijoje prologe techninių bėdų kamuojamas B. Vanago ekipažas užėmė 36 vietą, o po antrojo greičio ruožo pakilo į 22 vietą. V. Žalos ir S. Jurgelėno komanda prologe buvo 21-i.

Po trijų etapų „Baja Poland“ varžybose pirmauja lenkas Krzysztofas Holowczycas (3:05:28). Antras važiuoja Dakaro ralio čempiono Nasseras Al-Attiayah (3:11:50), trečias – dar vienas šeimininkų atstovas Martinas Kaczmarskis (3:12:38).

„Baja Poland“ lenktynių prologe B. Vanagą ir S. Rowzadowskį ištiko techninės problemos

Penktadienio vakarą oficialiai prasidėjo aštuntasis pasaulio ralio maratono taurės (FIA CCWC) etapas Lenkijoje. Septynių kilometrų „Baja Poland“ lenktynių prologe Benedikto Vanago ir šturmano Sebastiano Rozwadowskio atstovaujama „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komanda starte susidūrė su techninėmis problemomis.

Kariniame poligone vykusiame važiavime juodas lietuvio ir lenko dueto valdomas „Toyota HILUX“ bolidas starto liniją kirto su nusisukusiu pusašiu ir visą greičio ruožą važiavo avariniu būdu.

„Nepadarėme visiškai  jokio rezultato. Varžovams pralaimėjome labai daug. Komandos mechanikai išspręsti techninėms problemoms turi 45 minutes. Tokia pradžia nedžiugina, tačiau kausimės toliau,“- serviso zonoje kalbėjo B. Vanagas.

Įvadiniame greičio ruože B. Vanago ir S. Rozwadowskio ekipažas startavo iš 22 pozicijos. 6,92 kilometro atstumą sportininkai įveikė per 7 minutes 20 sekundžių ir liko 36 vietoje. Kitas lietuviškas Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas prologą įveikė per 7 minutes 2 sekundes bei užėmė 21 vietą.

Greičiausias įvadiniame „Baja Poland“ greičio ruože buvo katarietis Nasseras Al-Attiayah – 6 minutės  18 sekundžių. Antras finišavo olandas Ten Brinke Berhardas ( 6 min. 22 sek.), trečias – lenkas Krzysztofas Holowczycas (6 min. 26 sek.).

Šeštadienį ir sekmadienį lenktynininkai įveiks dar keturis greičio ruožus. Iš viso Pasaulio ralio maratono taurės (FIA CCWC) įskaitoje Lenkijoje varžosi 48 ekipažai.