Nemaža interneto vartotojų dalis yra girdėję šią sąvoką, tačiau tikrai nedaugelis žinos, kokią konkrečiai funkciją atlieka ši programa. O kai kam toks pavadinimas labiau asocijuosis su seniau taikytu namų statybos metodu, kuris turėdavo apsaugoti nuo ugnies išplitimo. Tačiau pastaruoju metu tai jau nėra aktualu, kadangi iš esmės pasikeitė ir statybų technologijos, ir naudojamos medžiagos. Bent virtualioje erdvėje rizikų yra itin daug ir ten ši apsaugos priemonė yra tikrai svarbi. Kadangi nuolatos kompiuterius pasiekia daugybė informacijos bei duomenų, kurių dalis nėra pageidaujami. Ir netgi kartais gali pakenkti sugadindami ar pasisavindami turimus duomenis. Todėl norint apsisaugoti yra naudojamos ugniasienės programos, kurios gali būti pakankamai įvairios. Tačiau visos jos atliks praktiškai tą pačią funkciją ir rūpinsis, jog kompiuteris ar jų tinklas nepatirtų internetinių atakų. Taip pat, kad nebūtų įmanoma prieiga prie domenų, kurie turėtų būti naudojami tik vidiniame tinkle ir į platesnę erdvę patekti neturėtų. Tai yra pagrindinės ir dažniausios funkcijos. Bet jų gali būti ir gerokai daugiau, kadangi šiuolaikinės programos yra ne tik funkcionalesnės, tačiau ir turi platesnį veikimo spektrą.

Ugniasienės konfiguravimas, kokius žingsniu reikėtų atlikti?

Priklausomai nuo naudojamos programos tai gali būti ir gana paprasta padaryti, ir pakankamai sudėtinga. Praktiškai kiekvieno vartotojo kompiuteryje yra nemokama ugniasienė, kurią jie gauna kartu su programine įranga kaip jos sudedamąją dalį. Tuomet nustatymų keitimas ir galimybė tai daryti paliekama patiems vartotojams. Ir tai nebus sudėtinga, kadangi viskas pritaikyti ir sukurta taip, kad kiekvienas savarankiškai galėtų redaguoti pagrindinius parametrus. Tereikia nueiti į nustatymų langą ir ten susirasti šią programą, kur ir galima keisti jos nuostatas. Tačiau gerai nežinant, ką ir kodėl darote, rekomenduojama vengti bet kokių pokyčių. Kadangi jie gali sumažinti kompiuterio apsaugą, o tuomet jau kyla reali grėsmė. O norint konfigūruoti sudėtingesnes sistemas, kurios nustatomos ir kuriamos rankiniu būdu tikrai reikės specifinių informacinių technologijų žinių bei patirties šioje srityje. Todėl tą dažniausiai atlieka tik gerai nusimanantys specialistai, kurie ir dirba šioje sferoje.

Ar ugniasienė tas pats, kas antivirusinė?

Toks klausimas gali kilti tikrai ne vienam, tuo labiau, jog abi programos atlieka gana panašią funkciją ir rūpinasi kompiuterių bei duomenų saugumu. Tačiau jų veikimo principas kažkiek skiriasi. Aišku, šiuolaikinės ugniasienės tipai gali būti pakankamai įvairūs, o tuomet kažkiek skirsis ir jos veikimo principas. Bet svarbiausias aspektas yra tai, kad ši programa dirba kaip savotiškas filtras, kuris yra tarp kompiuterio ar jų tinklo ir interneto erdvės. Ir tuomet jis neleidžia prieigos prie tam tikrų duomenų ar programų, taip pat filtruoja tam tikrus atkeliaujančius duomenis ir taip apsaugo kompiuterius. O antivirusinė rūpinasi ne tik iš interneto atkeliaujančiomis grėsmėmis, tačiau ir jų neutralizavimu patekus į kompiuterio vidų. Būtent tai ir yra pagrindinis šių programų skirtumas, nors abi jos rūpinasi bei atlieka apsauginę funkciją. Todėl ir kompiuteryje turėtų veikti abi jos, kadangi viena negali užtikrinti maksimalios apsaugos.

https://www.balt.net/tinklo-perimetro-apsauga-vutm