Antrinė automobilių rinka Lietuvoje be jokios abejonės puikiai klesti. Naujų automobilių parduodama dar vis palyginus gana nedaug. Daugeliui naujas automobilis yra arba per brangu, arba nenorima įsipareigoti kreditavimo bendrovėms, arba tiesiog greitas naujo automobilio nuvertėjimas atrodo pernelyg didelė ir bereikalinga prabanga.

Štai kodėl daugelis mūsų, prireikus automobilio, ima dairytis po naudotų automobilių skelbimus. Peržiūrimos Toyota, Volvo ir keliasdešimt kitų automobilių markių skelbimai. Toyota modeliai antrinėje rinkoje (tiesą sakant, ir tarp naujų automobilių) yra labai populiarūs. Daugelis jau patyrę savo kailiu, jog tai vienas patikimiausių automobilių, su kuriuo vizitai servisuose greičiausiai bus patys rečiausi. O kas gi nori problemų su automobiliu? Ypač perkant seną, jau keliolika metų važinėjusį.

toyota modeliai

Tai kaip išsirinkti seną Toyota modelį?

Kaip atrodo seno automobilio pirkimas? Sudėtingai arba paprastai. Greitai arba lėtai. Viskas labai priklauso nuo jūsų požiūrio ir biudžeto. Vieni ieško automobilio vos už kelis šimtus eurų, tad turi du reikalavimus – kad automobilis užsivežtų bei važiuotų ir kad turėtų techninę apžiūrą. Tai tiek. Toliau jau nesvarbu beveik niekas.

Tuo tarpu kiti, automobilio pirkimui paskyrę bent kelis tūkstančius eurų, visų pirma daug laiko praleidžia skaitydami atsiliepimus internete apie tam tikrus modelius ir markes. Dažnu atveju – apie labai daug visko. Nors kartais tokių Toyota atsiliepimai (be jokios abejonės, toli gražu ne tik Toyota) sudaro ir visai klaidingą įspūdį apie vieną ar kitą automobilį, bet nuo kažko pradėti juk reikia. Galima pasiskaityti tiesiog čia – https://toyota-modeliai.eu/

Toliau seka skelbimų peržiūra. Kai jau turite maždaug išsirinkę modelį ar kelis, turite apsibrėžę biudžetą, galima pradėti dairytis į konkrečius pasiūlymus. Vieni ieško ką tik iš užsienio atvežtų automobilių, kiti geriau renkasi jau pirktus ir važinėtus Lietuvoje. Argumentai skirtingi, tad ir nuomonės išsiskiria. Greičiausiai apie vieną tiesą renkantis Toyota modeliai nieko čia ir nepasakysi. Apžiūrėjus kalnus skelbimų, jau galima skambinėti pardavėjams ir bandyti išgauti papildomos informacijos. Tuomet važiuoti apžiūrėti automobilio gyvai.

Automobilio apžiūra galima įvairi – tiek galvojant, kad viską išmanote patys, tiek samdant profesionalus pagalbai arba vežant automobilį patikrai į servisą. Populiarėja ir vin kodo patikra, leidžianti daugiau mažiau atsekti pagrindinius naudoto automobilio istorijos faktus.

Yra ir tokių, kurie automobilį perka tiesiai Vokietijoje, Belgijoje ar kurioje kitoje užsienio šalyje. Ne tokį, kurį iš ten parvežė perpardavinėtojai, bet renkasi patys, ieško geriausio varianto. Tokį automobilį galima atsivežti patiems, bet vėlgi galima samdyti įmones, kurios viskuo pasirūpina.