Viskas priklauso nuo konkretaus varianto, kadangi montavimo būdų gali būti pačių įvairiausių ir visi jie praktikoje naudojami. Todėl kiekvienoje situacijoje geriausias variantas bus vis kitoks. Vieni iš paprasčiausių ir leidžiančių darbus atlikti greičiausiai būtų priklijuojami variantai. Tačiau tokiu atveju apšvietimas bus matomas ir kažkiek išsikišęs. Be to, klijai gali pažeisti tam tikrą paviršių, pavyzdžiui medį. Žinoma, prisukamas variantas bus labai panašus. Tik vienintelis jo privalumas būtų tvirtesnė ir patikimesnė konstrukcija. O norint išvengti ir paslėpti naudojami įleidžiami led juostų profiliai, kurie sumontuojami dar apdailos metu ir po to matomas tik apšvietimo elementas. Toks variantas vizualiai atrodo bene geriausiai, tačiau apie jį reikia pagalvoti dar prieš pabaigiant visus remonto darbus. Kadangi vėliau tikrai niekas nenorėtų ardyti apdailos. Taip pat montavimas gali skirtis priklausomai ir nuo apšvietimo paskirties. Todėl norint turėti papildomą šviesos šaltinį, pavyzdžiui, po spintelėmis virtuvėje tikrai nereikės įleidžiamo varianto.

Ko reikia norint įsirengti ledinį apšvietimą?

Tokiam sprendimui reikės vieno iš dviejų gaminių, tai būtų arba led šviestuvas, ar juosta. Aišku, pastarasis variantas nėra toks galingas, todėl negalės tarnauti kaip pagrindinis šviesos šaltinis. Tačiau jis tikrai gali būti naudingas norint apšviesti specifines erdves. Tuomet juostai bus reikalingi plastikiniai profiliai, jeigu ji bus tvirtinama iš išorės prie kažkokio paviršiaus. Arba aliuminiai profiliai tam atvejui, jeigu norėsis visiškai paslėpti pačią konstrukciją ir apšvietimą užmaskuoti interjero apdailoje. Aišku, dar bus reikalingas ir elektros energijos šaltinis. Tačiau kai kuriais atvejais toks šviesos šaltinis gali veikti ir baterijų pagalba. O tai dar labiau išplečia jo panaudojimo galimybes. Kadangi nereikia rūpintis elektros atvedimu iki pačio prietaiso. Tas ypatingai aktualu įsirenginėjant apšvietimą jau kai visi remonto darbai namuose yra atlikti. Taigi, toks variantas nereikalaus sudėtingų sprendimų, lygiai kaip ir didesnių investicijų tiek finansine, tiek ir darbo bei įrengimui reikalingo laiko prasme.

https://www.ledinis.lt/produkto-kategorija/led-profiliai-ir-priedai/aliuminio-profiliai/uzglaistomi-led-profiliai/

Ar brangūs profiliai led juostoms?

Pradžioje gali pasirodyti, jog tai ne tik daug darbo, tačiau ir nemažai išlaidų reikalaujantis apšvietimo sprendimas. Tačiau tokia teorija prieštarautų faktui, kad led technologijos vis dažniau naudojamos įvairiose srityse ir daug kur jos jau tapo netgi nepakeičiamos. Ir taip yra ne tik dėl jų privalumų, bet ir dėl kainos, kuri tikrai nėra aukštesnė, negu kitų alternatyvų. Kad ir šiuo atveju, papildomai perkant profilius. Tačiau tai leidžia išvengti šviestuvų ir visų jų dalių pirkimo, kas atsieina pakankamai nemažai. O ir patys led profiliai yra gana pigūs gaminiai, kurie kainuoja vos kelis Eurus už vienetą. Žinoma, kaina kažkiek gali skirtis priklausomai nuo pasirinkto varianto, tačiau ji tikrai nebus ženkliai didesnė. O ir pats apšvietimas yra gana ekonomiškas pasirinkimas, ypač renkantis juostas, kurios ne tik garantuos nebrangią šviesą, tačiau ir nereikalaus didesnių investicijų. Todėl jie neretai naudojami ir kaip interjero dekoracijos elementai, kurie pagyvina aplinką šviesa. Taip pat tokiu būdu galima kurti ir tam tikrą stilių bei išryškinti norimus namų elementus.