Jau praėjo tie laikai, kuomet įmonės steigimas reikalavo nemažai laiko, kuomet reikėdavo įvairiausių dokumentų ir juos pristatyti į atitinkamas institucijas. Aišku, pagrindiniai įstatymai nepasikeitė ir įmonių steigimo dokumentai yra reikalingi, tačiau juos pateikti galima ir virtualiai, niekur neišeinant iš namų ir pasinaudojant vien interneto pagalba. Tačiau šioje vietoje ypač reikėtų atkreipti dėmesį į vieną aspektą – kvalifikuotą elektroninį parašą, be kurio įsteigti įmonės nepavyks, jis yra būtinas steigėjui kaip tapatybės patvirtinimo garantas, o tuomet jau seka visi kiti su konkretaus tipo įmone susiję dokumentai.

Kuo skiriasi UAB steigimas reikalavimai ir MB steigimas?

Dar prieš svarstant ir renkantis tarp šių dviejų tipų įmonių reikėtų atkreipti dėmesį, jog skirtumas yra ne vien jų steigime, bet ir daugumoje kitų aspektų, kurie ateityje, jau turint oficialią įmonę gali turėti nemažos įtakos jos veiklai, buhalteriniai apskaitai, valdymui, todėl visa tai reikėtų gerai išnagrinėti ir įsigilinti dar anksčiau. Tačiau bendrai galima sakyti, jog MB įmonės steigimas yra gerokai paprastesnis, reikalaujantis daug mažiau dokumentų, o ir pradinio kapitalo tam daug nereikia, priešingai, negu UAB, kur reikėtų sumokėti už įmonės akcijas.

Kada naudingas dukterinės įmonės steigimas?

Šio tipo įmonės dažniausiai siejamos su didesniais verslais, įmonių grupėmis, todėl tik pradėjus veiklą nereikėtų skubėti galvoti apie dukterinę įmonę, nebent jūsų plėtra vyksta tikrai didžiuliu greičiu. Tokios įmonės steigimas populiariausias kuomet jau veikianti įmonė pradeda kažkiek kitokią veiklą, negu vykdė visą laiką. Aišku, tai galima daryti ir nekuriant papildomų bendrovių, tačiau neretai visai naudinga atskirti savo veiklas, kadangi ir klientai labiau linkę pasitikėti konkrečioje srityje besispecializuojančia įmone, o ne ta, kuri užsiima labai skirtingais dalykais vienu metu. Be to, dukterinės įmonės mokesčių našta gali būti perkeliama kitai iš įmonių grupių ir taip palengvinama naujos verslo krypties pradžia, kadangi neretai būna, jog būtent pradžia būna nuostolinga.

Individualios įmonės steigimas

Nors pati steigimo procedūra nėra labai sudėtinga, tačiau tokio tipo įmonės steigimas buvo gerokai mažesnis, negu UAB steigimas 2019 metais ir tą galima nesunkiai paaiškinti keliais tokių bendrovių skirtumais. Bene ryškiausias skirtumas yra susijęs su asmeniniu bei įmonės pelnu, Individualios įmonės atveju savininkas gali bet kada tiek išsiimti įmonės lėšas ir naudoti savo reikmėms, tiek įnešti savo lėšas į įmonės sąskaitą, kas uždarosios akcinės bendrovės atveju būtų gana sudėtinga. Ir nors tai skamba kaip privalumas, tačiau turint individualią įmonę jos steigėjas kartu rizikuoja ir visu asmeniniu turtu.

Kiek kainuoja įsteigti įmonę?

Kaip pačio formalumo įmonės steigimas kaina nėra didelė ir dažniausiai susijusi su atitinkamų dokumentų tvarkymu, tačiau ji dar gali gerokai skirtis priklausomai nuo įmonės tipo ir šioje vietoje išskirti reikėtų uždarąsias akcines bendroves, kurių steigimui reikalingas bent 2500 Eurų pradinis kapitalas, kuris yra sumokamas už steigiamos įmonės akcijas. Visų kitų tipų įmonėms kažkokio oficialaus pradinio kapitalo reikalavimo nėra, tad steigimo išlaidos gali būti minimalios. Aišku, kaina dar priklauso nuo to ar patys rūpinsitės visu procesu, ar kreipsitės pagalbos į šioje srityje besispecializuojančius specialistus.