Norite greitai ir daug užsidirbti, nusipirkti naują mašiną bei sumažinti likusią būsto paskolos sumą? Keliaukite dirbti į Norvegiją. Turbūt tokių ar panašių istorijų bei patarimų esate girdėję iš draugų ar giminaičių, kurie girdėję iš dar kitų ir taip toliau. Mitai ir legendos apie be galo didelius atlyginimus dirbant Norvegijoje sklando plačiai. Nemažai tuose mituose yra ir pagrindo, tačiau prieš ryžtantis kokiam nors žingsniui, būtina viską blaiviai įvertinti.

darbas Norvegijoje

Visų pirma, ar tikrai ta darbas Norvegijoje jūsų taip jau ir laukia. Jei jau sklando štai tokios istorijos, reikia manyti, kad apie darbą šioje Skandinavijos šalyje galvoja daugelis. Nemažai kas ir realiai pabando. O ką tai reiškia? Tai reiškia didelę konkurenciją. Reiškia, jog tokių kaip jūs, kuriuos sudomino atlyginimai Norvegijoje, yra tikrai labai daug. Darbdavių, tikėtina, kur kas mažiau. Reiškia, jog į vieną vietą teks pretenduoti bent keliems ir įrodinėti savo pranašumus. Taigi, tai tiesiog reiškia, jog lengva nebus.

Iššūkiai, dar neprasidėję, vis tik jūsų neišgąsdino? Eisite pirmyn? Gerai. Būtų gerai žinoti dėl ko einate pirmyn. Atlyginimų dydis Norvegijoje. Štai, ko gero, kas jus domina labiausiai. Labai apibendrinus galima teigi, jog vidutiniškai imigrantai čia uždirba tarp dviejų ir trijų tūkstančių eurų į rankas. Žinoma, kronomis. Ir žinoma, yra uždirbančių ir mažiau, ir gerokai daugiau. Jei esate chirurgas ar profesionalus programuotojas, turbūt šie rėžiai jus tiesiog prajuokino. Bet jei gyvenime daug mokytis nenorėjote, dirbate paprastą mažai kvalifikuotą darbą, tos sumos greičiausiai pasirodė labai patrauklios. Na ką gi. Kiekvienam savo.

Tai, koks darbas Norvegijoje jūsų laukia

Darbų pasiūla Norvegijoje yra tikrai didelė. Natūraliai didelė. Didelė, kaip ir pati šalis, pilnai išsivysčiusi, su sudėtinga ekonomikos struktūra ir begale persipynusių darbo santykių gijų. Reiškia, jog darbų čia praktiškai bet kokių, kokius tik galima įsivaizduoti. Ko gero net banglenčių trenerių.

Bet juk ne taip viskas paprasta, tiesa? Tikrai taip? Didžioji dalis, turbūt daugiau nei devyniasdešimt procentų visų darbų Norvegijoje dirbami tik pakankamai gerai mokant vietinę kalbą. Mokat šią kalbą? Viskas aišku. Tuomet jums reikės taikytis į likusius kelis procentus, kur galima laviruoti su anglų kalba, arba gal netgi pakaks tik lietuvių. Pavyzdžiui, dirbant lietuvių vadovui arba lietuvių įmonėje kokiu nors darbininku.

Štai, matote, kaip viskas greitai sijojasi ir iš begalinių galimybių lieka vos trupiniai? Nemažėja tik norinčiųjų tų norvegiškų atlyginimų skaičius. Konkurencija tik auga. Tad pasistengti tikrai reikės. Ir perskaityti vieną kitą straipsnį internete tikrai nepakaks. Tad pirmyn, pasitelkite visą išmonę ir nors štai šiame pirmame žingsnyje parodykite, jos ką nors pasiekti galite.

Na o apie viską – https://darbas-norvegijoje.eu/